Skip to main content

Прихований «звуковий пароль» дозволить смартфонам підключатися до незнайомих мереж Wi-Fi

26 Jul

Прихований «звуковий пароль» дозволить смартфонам підключатися до незнайомих мереж Wi-Fi

За матеріалами: © LanTorg.com

Швейцарські інженери запропонували новий метод непомітною передачі даних. Інформацію, приховану між нот фонової музики в торгових центрах, готелях, музеях або супермаркетах, почує тільки смартфон.

Винайшли новий спосіб передачі даних вчені зі Швейцарської вищої технічної школи Цюриха. Для цього їм знадобилися внести в музичний файл мінімальні зміни, і вони домоглися пристойній швидкості передачі даних без будь-яких чутних ефектів, повідомляє Futurity.

«Мета полягала в тому, щоб задоволення від прослуховування [музики] нічим не затьмарюється», - сказав Мануель Айхельберґер, один з авторів винаходу. Проведені ними випробування показали, що технологія дозволяє передавати до 400 біт в секунду без явних відмінностей між оригіналом і зміненої версією. З огляду на, що для реальних умов необхідно закласти певний запас якості, швидкість передачі, швидше за все, складе приблизно 200 біт — або близько 25 слів — в секунду.

Швейцарські інженери запропонували новий метод непомітною передачі даних

Теоретично, можна буде передавати дані набагато швидше, стверджують вчені. Але чим вище швидкість, тим більша ймовірність, що люди з тонким слухом розпізнають перешкоди.

Як це працює

Команда використовувала домінантні ноти в музичному творі, щоб накласти на кожну з них дві трохи нижчі та дві трохи вищі ноти, які звучать тихіше, ніж домінантна. Також в хід йдуть гармоніки (на одну або більше октав вище) найсильнішою ноти. Ці додаткові звуки переносять дані, які чує мікрофон мобільного пристрою.

«Коли ми чуємо гучну ноту, ми не помічаємо звук трохи вищою або нижчою частоти, — пояснив Айхельберґер. - Це означає, що ми можемо використовувати домінантні, гучні ноти в музичному творі, щоб заховати акустичне перенесення даних ». Найкраще для цього підходить гучна поп-музика, зауважив винахідник.

Для того щоб пояснити алгоритму декодера в смартфоні, де шукати дані, вчені використовували дуже високі ноти з частотою в 9,8-10 кГц.

 Навесні гарвардські вчені повідомили про першу у світі передачу через напівпровідниковий лазер запису пісні Діна Мартіна Volare. Це дослідження відкриває шлях до нових типів гібридних електронно-фотонних пристроїв і до надшвидкісного Wi-Fi.

Це дослідження відкриває шлях до нових типів гібридних електронно-фотонних пристроїв і до надшвидкісного Wi-Fi.